Liceum Ogólnokształcące - trzyletnia szkoła ponadgimnazjalna przygotowująca do matury; aby umożliwić kształcenie zgodnie z zainteresowaniami i pod kątem przyszłych studiów, proponujemy naukę w klasach o nachyleniach programowych:

• europejsko - humanistycznym;
  • przyrodniczo - matematycznym;
  • sportowym (współpraca z klubami sportowymi);
Po pierwszej klasie uczeń wybiera w czym się chce rozszerzać:

język polski, matematyka, język obcy, geografia, biologia, a może ........

PROPONOWANE KIERUNKI W ROKU SZKOLNYM 2014/2015

• Profil ekonomiczno - lingwistyczny

Klasa realizuje program rozszerzony z matematyki, geografii i wybranego języka obcego (język angielski, język niemiecki).

Oferta skierowana jest dla uczniów, którzy chcieliby przygotować się do podjęcia studiów z zakresu: matematyki, ekonomii, zarządzania, marketingu, filologii angielskiej, filologii niemieckiej czy pedagogicznych. Uczniowie będą brać udział w konkursach i olimpiadach przedmiotowych z matematyki, geografii i języków obcych.

• Profil humanistyczny

Uczniowie tej klasy realizować będą rozszerzony materiał z języka polskiego, historii oraz wybranego języka obcego (język angielski, język niemiecki). Osoby pragnące rozwijać swoje zdolności przygotowywane będą do przeglądów poezji, konkursów i olimpiad przedmiotowych. Dodatkowo proponujemy możliwość udziału w wybranych z szerokiej oferty zajęciach pozalekcyjnych.

Absolwenci tego kierunku będą mogli ubiegać się o przyjęcia na następujące studia: filologia polska, filologia angielska, historia, pedagogika, dziennikarstwo, socjologia.

• Profil biologiczno - chemiczny
Program nauczania w klasie o tym profilu przewiduje realizację biologiichemii oraz wybranego języka obcego (język angielski, język niemiecki) w stopniu rozszerzonym. Uczniowie podzieleni będą na grupy – praca w mniejszych zespołach daje lepsze efekty.
Młodzież będzie brała udział w konkursach ekologicznych i olimpiadach przedmiotowych.

Uczniowie klasy biologiczno-chemicznej gotowi są aby zdać maturę na poziomie rozszerzonym z przedmiotów kierunkowych. Matura ta jest przepustką na następujące kierunki studiów: medycyna,chemia, stomatologia, pielęgniarstwo, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, kosmetologia, ochrona środowiska, pedagogiczne.

Patronat nad klasą obejmie Wydział Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu