Aktualności

Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się 27 czerwca 2014 roku o godz. 12.00

Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu narodowego przez społeczność szkolną, pani dyrektor Monika Kozber zabrała głos. Przywitała zaproszonych gości, pracowników szkoły oraz uczniów. Szczególne słowa uznania skierowała do rodziców, dziękując za okazane wsparcie i zaangażowanie. W swoim wystąpieniu podziękowała wszystkim za całoroczną pracę. Gratulowała młodzieży wyników w nauce, a także życzyła słonecznych wakacji.

Uroczystość była bardzo podniosła, ponieważ swoją obecnością zaszczycił nas Starosta Powiatu Szamotulskiego pan Paweł Kowzan, który wręczył stypendium absolwentce gimnazjum Natalii Chmurak ,za celujące wyniki w nauce i wzorowe zachowanie.

Po uroczystych przemówieniach i wyprowadzeniu sztandaru szkoły, pani dyrektor wręczyła  świadectwa z wyróżnieniem oraz nagrody za bardzo dobre wyniki w nauce, wzorowe zachowanie. Nagrodzeni zostali również uczniowie za udział w konkursach, za pracę na rzecz klasy i szkoły.

Jednym z ważniejszych punktów uroczystości, było pożegnanie absolwentów gimnazjum. W tej części uroczystości pani dyrektor wraz z wychowawcą  wręczała świadectwa, nagrody i listy gratulacyjne rodzicom uczniów, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem. Uczniowie klas trzecich gimnazjum, którzy uzyskali średnią ocen 4, 75 lub więcej, zostali odznaczeni wpisem do Złotej Księgi Uczniów. Absolwenci z najwyższą średnią dostąpili zaszczytu ślubowania  i pożegnania sztandaru.

Więcej…

W dniach 23 i 24 czerwca Marzena Gromadzińska (uczennica klasy 2c) oraz Marta Kościjanczuk (tegoroczna absolwentka liceum) wraz z psychologiem Kingą Bujną przeprowadziły zajęcia psychoedukacyjne dla uczniów ze SP w Nowej Wsi.

Tematyka dwugodzinnych zajęć warsztatowych dotyczyła stresu. Za pomocą burzy mózgów, prac w zespołach i dyskusji, uczniowie dowiedzieli się czym jest stres, jak się on objawia oraz w jaki sposób można sobie z nim radzić. Przy dźwiękach muzyki relaksacyjnej uczniowie mieli okazję zapoznać się też z jednym z takich sposobów – wizualizacją.

W sumie przeprowadzono zajęcia dla czterech klas, podczas których Marta i Marzena wykazały się talentem pedagogicznym. Dla nas największą satysfakcję stanowią uśmiechy uczniów, ich zaangażowanie oraz bardzo pozytywne relacje na zakończenie zajęć.

 

 

DO PONIEDZIAŁKU 23.06.2014 R.


MOŻNA ODDAWAĆ KSIĄŻKI


PRZEZNACZONE NA KIERMASZ.

 

 

ZACHĘCAMY I ZAPRASZAMY!!!

 


Nasza szkoła wzięła udział w kampanii profilaktycznej dotyczącej czerniaka – jednego z najbardziej agresywnych nowotworów. W tym roku program jest prowadzony pod hasłem „Znamię? Znam je!” i  ma zachęcać uczniów do regularnego badania skóry oraz przestrzegania podstawowych zasad ochrony przez czerniakiem. Oprócz tego uczniowie dowiadują się kto jest najbardziej narażony na ten rodzaj nowotworu oraz na co powinni zwracać uwagę podczas obserwacji własnych znamion (słynne cechy charakterystyczne „ABCDE” podejrzanych znamion).

Lekcje profilaktyczne zostały przeprowadzone w kilku klasach ponadgimnazjalnych przez uczennice klasy 2d: Justynę Kaczor i Martynę Ławniczak, pod opieką psychologa Kingi Bujnej. Justyna i Martyna wykazały się dużą kreatywnością i zaangażowaniem: przygotowały „Krótki kurs wiedzy o czerniaku” w formie plakatów, które zostały rozwieszone na szkolnych korytarzach. Tym samym każdy ma szansę dowiedzieć się czym jest czerniak i jak się przed nim chronić.

Organizatorem Tygodnia Świadomości Czerniaka i kampanii „Znamię? Znam je!” jest Akademia Czerniaka, sekcja naukowa Polskiego Towarzystwa Chirurgii Onkologicznej działająca pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i Polskiego Towarzystwa Onkologii Klinicznej.

Zapraszamy również do odwiedzenia strony internetowej kampanii www.akademiaczerniaka.pl, na której można znaleźć ciekawy filmik i quiz interaktywny, dzięki któremu można sprawdzić zdobytą wiedzę na temat czerniaka.

9 maja  w godzinach wieczornych w internacie na Leśnej zorganizowano wielkie grillowanie. Wszystkich zgromadzonych: panią Dyrektor Magdalenę Walczak, wychowawców i trenerów powitał przewodniczący Rady Internatu, Bartek Jagielski. Następnie pani Dyrektor wręczyła dyplomy i nagrody wyróżniającym się mieszkańcom internatu:

*  Dyplom „DŻENTELMENA  ROKU ”otrzymał Jakub Zagórski;

*  Dyplom  „POMOCNA  DŁOŃ ” otrzymali: Mateusz Lotka, Kamil Wamberski i Adam Dyzert;

*  Dyplom  „SPAĆ  NIE  MOGĘ” otrzymali: Mateusz Duda, Artur Bugaj, Patryk Sobieraj i Damian Gucwa;

* Dyplom „ COLL MAN” otrzymali: Kamil Szubertowski, Adrian Szady, Mateusz Ryżek, Adam Rybarczyk, Miłosz Mleczko, Adam Makuchowski, Krzysztof Wieczorek, Mateusz Lis, Kacper Kikut, Marcin Banaszak i Radosław Talaga;

*  Dyplom „PSTRYCZEK  ELEKTRYCZEK” otrzymał Maciej Zgółka;

*  Dyplom za zaangażowanie na rzecz społeczności internackiej otrzymali: Bartosz Jagielski, Daria Wika i Monika Pospieszna;

* Dyplom za udział w akcji „CAŁA  POLSKA  CZYTA  DZIECIOM … I MY  TEŻ” otrzymali: Jakub Zagórski, Krzysztof Gładosz, Mateusz Lis, Adrian Szady, Bartosz Jagielski, Mateusz Duda, Daria Wika, Kacper Kikut, Radosław Talaga, Mateusz Ryżek i Adam Rybarczyk.

Po części oficjalnej Bartek zaprosił wszystkich do wspólnego grillowania, któremu nie było końca.


Życzymy wszystkim radosnego i udanego odpoczynku w czasie wakacji. Niech ten dzień  pozostanie w pamięci przez długie miesiące.

Tekst :Beata Łusiewicz